Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 16 - 31 lipca 2020

redakcja nowiny24.pl
Łukasz Gdak/Polska Press
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 16 - 31 lipca 2020.

18:25

Od soboty 1 sierpnia można aktywować i realizować bon turystyczny o wartości 500 zł. Przysługuje on na każde dziecko i można nim płacić np. za hotele i usługi do 31 marca 2022 roku. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewnia, że systemy informatyczne są gotowe, w nocy dostępnych ma być 3 mln kodów do aktywacji, czyli ponad połowa wszystkich.

15:25

- Trzeba powiedzieć otwartym językiem, że brak przestrzegania zasad, określonych prawem ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością za otaczających nas ludzi, jest w dobie trwającej pandemii skrajną nieodpowiedzialnością i nonszalancją, które w efekcie mogą prowadzić do utraty zdrowia a nawet życia wielu osób - mówi Jaromir Ślączka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

14:27

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu otrzymał informację o pozytywnych wynikach u 3 pacjentów i 3 osób personelu medycznego w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Oddział wewnętrzny został zamknięty, nie ma wypisów pacjentów oraz przyjęć nowych.

10:36

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 28 nowych zakażeń.

9:15

Uwięził nas w domach i odizolował. Wielu obniżył pensje. W końcu został wyparty z pamięci. Kto taki lub co takiego? Koronawirus - pisze red. naczelny "Nowin".


18:25

Druga fala koronawirusa przed nami – ministerialny zespół ekspertów zajmuje się przygotowaniami do dalszego ciągu epidemii Covid-19. Eksperci spodziewają się, że nadejdzie ona jesienią, może już we wrześniu, gdy dzieci wrócą do szkoły. Trwają prace nad rozwiązaniami, które mają sprawić, że przez drugą falę koronawirusa w Polsce przejdziemy bez większych problemów. Wiceminister zdrowia wspomniał o możliwych kontrolach na weselach, po których w różnych regionach Polski przybywa nowych zakażeń. Czy organizatorzy wesel mają się czego bać?

17:05

W czwartek przemyskie pogotowie ratunkowe realizowało pilny transport medyczny zakażonego pacjenta z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu do Centrum Medycznego w Łańcucie. Zobaczcie zdjęcia:

Pilny transport pacjenta z koronawirusem z Wojewódzkiego Szp...

16:02

31 lipca oraz w poniedziałek 3 sierpnia Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg przy ulicy Wodnej w Przemyślu będzie nieczynny. Powód to koronawirus u jednego z urzędników.

15:10

W czwartek, 30 lipca 2020 r., Ministerstwo Zdrowia podało informację o 615 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To największa od początku epidemii liczba zachorowań w ciągu jednego dnia. Rząd bierze pod uwagę możliwość przywrócenia niektórych ograniczeń. - Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski wraca do pracy przerywając urlop - podaje Polsat News.

14:08

Podkarpacki sanepid podał najnowsze informacje na temat ognisk koronawirusa w regionie. W Dubiecku testy potwierdziły 8 wyników dodatnich, w tym u 4 pracowników Urzędu Gminy oraz 4 osób, które miały z nimi kontakt. Koronawirusa wykryto też u położnej w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie.

13:27

Ciekawostka ze świata. Jak ujawnia stacja CNN w ekskluzywnym materiale, Rosja zamierza najpóźniej do 10 sierpnia rozpocząć szczepienia mieszkańców przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsi szczepieni mają być pracownicy medyczni. Stanie się tak choć szczepionka przeszła dopiero dwie fazy testów.

10:30

Aż 615 nowych zakażeń w Polsce i 45 na Podkarpaciu - to dane z czwartkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. Ostatniej doby zmarło 15 osób.

6:30

Na podkarpackich basenach nie obowiązują już limity gości. Zostały zniesione najnowszym rozporządzeniem rządu. Efekt? Wczoraj przez kąpielisko ROSiR w Rzeszowie przewinęło się ponad 3000 osób, czyli sześć razy więcej, niż mogło na nie wejść jeszcze tydzień temu.


18:53

Koronawirus w szpitalu na Chopina w Rzeszowie. Jak udało nam się dowiedzieć, pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdzono u pacjentki, która przyjechała do porodu.

16:02

Krajowa Administracja Skarbowa przekaże nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie 28 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu, który posłuży do wytworzenia środka do dezynfekcji.

10:30

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 512 kolejnych przypadków koronawirusa. Aż 23 osoby są z Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje tez o 12 kolejnych ofiarach, wśród których jest pacjent z Łańcuta.


16:19

Jedna z opiekunek w przedszkolu w Przemyślu ma koronawirusa. Przedszkole zamknięto, a wszystkie osoby, które miały z nią kontakt objęto kwarantanną. To jedyne nowe ognisko koronawirusa na Podkarpaciu w dzisiejszym komunikacie sanepidu. Jest też w tej chwili jedynym ogniskiem w powiecie przemyskim.

14:50

Resort zdrowia przygotowuje się do drugiej fali zachorowań na Covid-19 w Polsce, do której może dojść jesienią tego roku. W poniedziałek, 27 lipca, odbyło się spotkanie zespołu, który przygotowuje strategię na jesień.

12:33

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wytyczne odnośnie zasad na jakich uczniowie mają wrócić we wrześniu do szkół. Wstępne ustalenia mówią o braku konieczności noszenia maseczek i rękawiczek przez uczniów w czasie lekcji. Nie będzie także pojedynczych ławek, czy obowiązku masowego mierzenia temperatury.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najświeższy raport dotyczący liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

6:00

Jeszcze w te wakacje rodziny będą mogły opłacić bonem turystycznym nocleg w pensjonacie czy wyjazd na kolonie. Kto otrzyma bon? Co trzeba zrobić, aby dostać świadczenie? Jak będzie można je wykorzystać? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania. Tak turystom, jak i firmom świadczącym usługi związane z turystyką.


14:10

Choć w porównaniu z fatalnym weekendem, w poniedziałek liczba nowych przypadków koronawirusa spadła, to epidemia w naszym kraju w dalszym ciągu nie wygasa. - W tej chwili jesteśmy bezradni - powiedział w TVN24 Andrzej Sośnierz, były szef NFZ. Czy powinniśmy szykować się na drugą falę wzrostu zachorowań?

10:30

W poniedziałek w całej Polsce jest 337 nowych chorych (6 przypadków na Podkarpaciu), zmarło też 5 kolejnych osób zakażonych koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich to 57-letni mieszkaniec naszego regionu.


14:41

Do osób, które skorzystały w ostatnich czterech miesiącach z porady lekarza pierwszego kontaktu, mogą zadzwonić ankieterzy na zlecenie NFZ. Zadając kilka pytań sprawdzą, czy porada faktycznie się odbyła i w jakiej formie została przeprowadzona. Ankieta jest anonimowa.

10:30

Niedziela to 443 nowe przypadki koronawirusa w Polsce i 12 na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 7 osób, w tym 86-letni mężczyzna, pacjent szpitala w Łańcucie.


21:08

Objawy zakażenia koronawirusem mogą być podobne do objawów zwykłej grypy. Jak zatem odróżnić infekcję spowodowaną koronawirusem od grypy sezonowej czy przeziębienia? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące symptomów zarażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

15:46

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie prawdopodobnie jako pierwsze w Polsce będzie wykonywało sześciominutowe testy genetyczne na koronawirusa. Nowe technologie stawiają CM Medyk w czołówce polskich placówek medycznych. Dodatkowo przy ul. Rejtana w samochodowym punkcie poboru będzie można zrobić bezpłatny test.

10:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 584 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 9 kolejnych osób. Na Podkarpaciu odnotowano 21 nowych zakażeń.

9:23

W zeszłym roku blisko połowa Polaków przeprowadziła remont. Z powodu koronawirusa z Wuhan rok 2020 zapowiada się jednak źle dla branży remontowej.


11:48

W piątek rano ze szpitala zakaźnego w Łańcucie uciekł pacjent z potwierdzonym koronawirusem. Na chwilę obecną trwają poszukiwania.

10:30

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia to aż 458 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce i 4 kolejne ofiary śmiertelne. Na Podkarpaciu przybyło 7 chorych.

7:45

Pracodawcy z całego kraju wyszli z projektem ustawy, która miałaby przywrócić handel w niedziele. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Dla handlowców to dobry pomysł, jednak związki zawodowe nie szczędzą krytyki. Sprawdziliśmy, jak zapatrują się na to pracodawcy z Podkarpacia.

6:00

Emeryci, którzy są zatrudnieni jednocześnie w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie, w związku z przestojami spowodowanymi pandemią, mogą się ubiegać o przyznanie świadczenia postojowego. Oprócz emerytury mogą otrzymać dodatkowo 2080 złotych.


18:40

33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 1 sierpnia. Po raz pierwszy w historii bez obecności uczestników w Kalwarii Pacławskiej pod Przemyślem. Organizatorzy zdecydowali się nie rezygnować z wydarzenia i przygotowują się do FSM-u online.

15:26

Czy w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie jest koronawirus? - pyta naszą redakcję Czytelniczka. Mamy oficjalną odpowiedź szpitala.

13:43

Kilku pracowników Urzędu Gminy w Dubiecku pozostaje na kwarantannie. Mieli oni kontakt z wójtem, u którego badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. - Jestem w izolacji domowej, nie czuję się najgorzej - uspokaja Jacek Grzegorzak, wójt Dubiecka.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dot. liczby zachorowań i zgonów w związku z koronawirusem.

7:00

226 etatów w Goodrich Aerospace Poland, 152 etaty w Safran Transmission Systems - takie cięcia muszą przeprowadzić podkarpackie firmy z przemysłu lotniczego. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Co z Pratt & Whitney Rzeszów? Jak wyglądają zwolnienia w całym województwie?

21:17

W grupie do miliona obsłużonych pasażerów, w okresie od stycznia do marca 2020 r., najwięcej, bo 116,8 tys. podróżnych zanotował Rzeszów. - Pierwszy kwartał 2020 roku był preludium do największego kryzysu w ponad 100-letniej historii lotnictwa komunikacyjnego - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

17:33

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu nadal notuje się w ognisku związanym z Zakładami Mięsnymi w Jarosławiu. Dobra wiadomość jest taka, że wygasają ogniska w powiecie przemyskim.

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 380 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu mamy 17 przypadków. W kraju zmarło 6 osób.

8:34

W oddziałach porodowych szpitali w województwie podkarpackim można „rodzić rodzinnie”. Chyba, że ordynator lub lekarz prowadzący uzna, iż poród rodzinny mógłby stanowić dla matki i ojca zagrożenia dla zdrowia i życia. A w czasie epidemii o takie zagrożenia nietrudno.


20:26

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu wyprodukuje płyn do dezynfekcji rąk. - Pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z epidemią koronawirusa - mówi prezes spółki Mariusz Kwaśny.

20:10

Bon turystyczny na wakacje w wysokości 500 złotych to jednorazowe wsparcie, które otrzymają tylko dzieci. Jak z niego skorzystać? Sprawdziliśmy w rzeszowskim ZUS.

18:56

Przez pandemię koronawirusa tegoroczna edycja Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie przeniesiona i odbedzie się pod koniec sierpnia. Oto program imprez.

17:38

We wtorek przy magazynach Podkarpackiego Banku Żywności odbyło się przekazanie drugiej już transzy środków dezynfekujących i ochrony osobistej dla placówek opieki całodobowej na terenie Podkarpacia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział też pomoc finansową dla DPS-ów.

11:26

Zmniejszony dystans społeczny z 2 metrów do 1,5 metra, więcej kibiców na stadionach piłkarskich i żużlowych – od dziś rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

10:35

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie we wtorkowym komunikacie przekazała, że nowe przypadki zakażenia w naszym regionie dotyczą: 4 osób z powiatu lubaczowskiego - 2 mężczyzn i 2 kobiety (izolacja), 2 osób z powiatu jarosławskiego- mężczyzna i kobieta (izolacja), 2 osób z powiatu stalowowolskiego - 2 mężczyzn (hospitalizacja).

18:29

45 nowych funkcjonariuszy powiększyło szeregi podkarpackiej policji. Piętnastu z nich złożyło ślubowanie w auli Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Obowiązkowe były maseczki.

Ślubowanie nowych policjantów. W sumie przyjęto 45 osób [ZDJĘCIA]

16:22

Z Adamem Hamryszczakiem, prezesem zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka rozmawiamy m.in o tym, jak ocenia ruch pasażerski od momentu przywrócenia połączeń krajowych i zagranicznych, jak zmieniła się siatka połączeń, jakie jest obłożenie samolotów, czy boimy się latać z uwagi na epidemię koronawirusa, w jaki sposób województwo zachęca do odwiedzin Podkarpacia, a także czy są plany na nowe kierunki.

15:40

Ponad 40 wydarzeń, 20 projektów, 6 wystaw, 12 koncertów, 3 spektakle, 15 różnego rodzaju warsztatów – tak zapowiada się przeniesiony z początku na koniec wakacji program Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Na koncercie otwarcia zaśpiewają m.in. Krzysztof Cugowski, Nosowska i Ania Dąbrowska.

14:56

Jarosław pozostaje miastem, gdzie są największe ogniska zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

10:45

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informuje, że pośród 22 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie aż 20 to mieszkańcy powiatu jarosławskiego, w tym siedem kobiet i trzynastu mężczyzn (izolacje). Pozostałe dwie osoby zakażone to kobieta i mężczyzna z powiatu kolbuszowskiego (hospitalizacja).

10:30

W całym kraju potwierdzono badaniami 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 22 przypadki z Podkarpacia. Niestety, w kraju zmarły kolejne cztery osoby chore na covid-19.

14:27

Nie mamy dobrych informacji dla fanów Cieszanów Rock Festiwal. Kolejne edycje tego popularnego wydarzenia stoją pod dużym znakiem zapytania.

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 358 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 6 osób. Na Podkarpaciu mamy 17 potwierdzonych przypadków.

8:54

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów obostrzenia związane z koronawirusem zostaną złagodzone.


21:06

Jedno z największych wydarzeń kulturalnych Jarosławia w tym roku się nie odbędzie. Jarmark Jarosławski, który co roku odbywa się w ostatni tydzień sierpnia, został oficjalnie odwołany.

10:30

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższy raport dot. liczby chorych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

20:03

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia z powodu zagrożenia koronawirusem, został wydłużony do 26 lipca.

16:22

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle pilnie poszukuje osób, które korzystały z usług Mini Baru w Skołyszynie w dniach od 6 do 14 lipca. Chodzi o kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

10:40

Ministerstwo Zdrowia podało najświeższy raport dot. liczby chorych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

9:50

Wbrew słowom premiera Mateusza Morawieckiego sprzed kilku dni, epidemia koronawirusa wciąż jest bardzo groźna, a w naszym regionie codziennie przybywa zakażonych. Do tej pory zmarło już 55 osób.

18:18

W związku z narastającym zagrożeniem koronawirusem w powiecie jarosławskim, w sądzie rejonowym w Jarosławiu odwołano wszystkie rozprawy oraz posiedzenia, za wyjątkiem tych oznaczonych jako "pilne"

14:43

Rośnie liczba zakażeń wśród osób związanych z Zakładami Mięsnymi w Jarosławiu. Na Podkarpaciu pojawiło się też nowe ognisko koronawirusa - w powiecie tarnobrzeskim zakażone są osoby, które były na koloni w Rabce Zdroju.

10:30

Na Podkarpaciu znów mamy wzrost liczby zakażonych. Ostatniej doby badania potwierdziły koronawirusa u 36 mieszkańców regionu. W całej Polsce są 333 nowe przypadki i 11 kolejnych ofiar śmiertelnych.

9:07

U jednego z pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu w środę potwierdzono koronawirusa.

7:00

Tegoroczna rzeszowska pielgrzymka na Jasną Górę, ze względu na stan pandemii, będzie miała ograniczony charakter. Na Jasną Górę pójdą tylko księża, codziennie kilku, którzy będą się wymieniać na zasadzie sztafety. Pozostali chętni mogą zapisać się, ale tylko na duchowe pielgrzymowanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie