Prasówka 10.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 10.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie wypłaty Czternastej Emerytury - brutto i netto. Tylko w tym roku? [stawki - 11.05.2021 r.]”?

Prasówka 10.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie wypłaty Czternastej Emerytury - brutto i netto. Tylko w tym roku? [stawki - 11.05.2021 r.]

Rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy Państwa w latach 2021-24. W tym dokumencie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące wydatków we wspomnianych latach. Nie ma w nim dalszego finansowania Czternastej Emerytury.

Nie przegap promocji!

📢 Budowa obwodnicy Tarnobrzega idzie pełną parą. Droga przecina działki, domy są blisko (ZDJĘCIA)

Pogoda sprzyja budowie obwodnicy Tarnobrzega, która ma być gotowa latem przyszłego roku. W poniedziałek obserwowaliśmy prace na osiedlu Miechocin, gdzie pod trasę wyburzono jeden dom i zniwelowano tereny po ogródkach działkowych. Byliśmy też przy ulicy Kopernika blisko dworca PKP. Zlikwidowano tu rozlewisko, na skrzyżowaniu drogi obwodowej z ulicą Dworcową powstanie rondo.

📢 Luksusowe mieszkanie Zbigniewa Bońka we Włoszech. Tak żyje prezes PZPN. Zobacz prywatne zdjęcia! [10.05]

Zbigniew Boniek mieszka we Włoszech. Pochodzący z Bydgoszczy były piłkarz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i często zabiera głos nie tylko w sprawach związanych z futbolem, choć oczywiście to sport dominuje w jego wpisach. Prezes PZPN chętnie publikuje także prywatne zdjęcia ze swojego mieszkania we Włoszech. Boniek pozuje z najbliższymi, a w tle widać liczne obrazy na ścianach, bogatą biblioteczkę i przestronną kuchnię - przejdź do galerii i zobacz, jak mieszka na co dzień. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

Prasówka 10.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Niesamowity pałac Kamila Stocha. Mistrz ma góralski dom z drewna! Tak mieszka Kamil Stoch z żoną Ewą Bilan-Stoch [10.05.]

Kamil Stoch mieszka w Zębie - to jego rodzinna miejscowość, w której żyje od dzieciństwa. Wielu kibiców w trakcie pobytu na Podhalu szuka rezydencji Kamila Stocha i robi sobie przy niej zdjęcia, którymi później może się pochwalić. Nic dziwnego - trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich wybudował sobie prawdziwy góralski pałac, który jest ozdobą Zębu. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj zdjęcia domu, w którym mieszkają Kamil Stoch i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 Konrad Fijołek i jego sztab niepokoją się o kolejne przesunięcie daty wyborów na prezydenta w Rzeszowie

  • Od kilku dni w naszym sztabie rozdzwoniły się telefony od zaniepokojonych przełożeniem daty wyborów. My o zmianie terminu wiedzieliśmy wcześniej, ale jak się okazało, część osób nie była tego świadoma - opowiadała Karolina Domagała, szefowa sztabu wyborczego Konrada Fijołka.

📢 Ile kosztuje występ gwiazd disco polo na weselu lub urodzinach? Oto cennik na 2021 rok. Zaproś Zenka, MIG i innych na imprezę

Chcecie, żeby gwiazda disco polo zaśpiewała na Waszym weselu, urodzinach albo innej imprezie? To możliwe! W Internecie można znaleźć orientacyjne cenniki występów artystów disco polo. Niektórzy za wykonanie kilku kawałków kasują ponad 30 tys. złotych. Kto jest najdroższy? Sprawdźcie, ile kosztuje występ gwiazd disco polo. Warto dodać, że ostateczny koszt zależy od terminu imprezy, miejsca czy odległości. Zwykle przedziały te nie zawierają kosztów dojazdu, noclegów. Niekiedy trzeba doliczyć też opłaty ZAIKS oraz sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

📢 Auto z 5 osobami wjechało do rzeki w Sanoku. Policja sprawdza przyczynę i okoliczności wypadku [ZDJĘCIA]

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi postępowanie, które pozwoli ustalić dokładną przyczynę i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę przed północą w Sanoku. Czynności prowadzone są w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

📢 Nowe produkty wycofane ze sklepów. Olejek konopny z THC, szkło w pesto i inne. GIS wycofał te artykuły spożywcze ze sklepów 10.05.2021

GIS znów interweniuje. Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźli uchybienia w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów kolejne produkty szkodliwe dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w aktualnym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS.

📢 Wypadek w Brzozowie. Audi uderzyło w drzewo. Do szpitala trafiły trzy osoby [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Moniuszki w Brzozowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, 19-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego stracił panowanie nad pojazdem i bokiem samochodu uderzył w drzewo.

📢 Rzeszów. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów [ZDJĘCIA]

Młodzi policjanci, którzy złożyli ślubowanie w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie odebrali legitymacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, insp. Dariusza Matusiaka. Po odbyciu szkolenia podstawowego, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego, policjanci rozpoczną służbę w oddziale prewencji w podrzeszowskim Zaczerniu.

📢 Koniec z noszeniem maseczek: 10.05.2021. To już pewne! Mamy ich dość, zakładamy je z przymusu czy z obawy o zdrowie. Kiedy zdejmujemy?

Mamy już serdecznie dość maseczek i z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym zniesiony zostanie nakaz ich noszenia i dobrze, że dzielą nas od tego już dni. Ale przynajemniej większość w nas jest przekonana, że ich noszenie podczas pandemii jest niezbędne, bo to minimalny koszt ochrony siebie i bliskich przed COVID-19.

📢 Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Kraków żegna uwielbianego aktora. Odtwórca roli porucznika Borewicza spoczął na cmentarzu Podgórskim [ZDJĘCIA]

Na krakowskim cmentarzu Podgórskim spoczął Bronisław Cieślak, który w pamięci widzów zapisał się jako niezapomniany porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się". W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele i wielu mieszkańców Krakowa. W piękny sposób swojego ojca pożegnała m.in. córka Katarzyna, której chwytające za serce słowa były odczytane podczas pogrzebu.

📢 Ogródki wracają na rzeszowski Rynek [ZDJĘCIA]

Od jesieni ubiegłego roku knajpki, puby czy restauracje z powodu koronawirusa pozostają zamknięte dla klientów. Sytuacja ma się wreszcie zmienić od 15 maja, kiedy to rząd poluzuje obostrzenia i zezwoli na otwarcie m. in. ogródków piwnych. Właściciele lokali na Rynku w Rzeszowie zaczęli rozkładać parasole już w poniedziałek 10 maja i zapewniają, że będą gotowi na przyjęcie klientów, kiedy pojawi się tylko taka możliwość. Zobaczcie, jak wyglądało rozstawianie ogródków piwnych w samym sercu Rzeszowa

📢 Lotto - te liczby padają najczęściej w 2021 roku. One mogą pomóc ci zostać milionerem [lista]

Lotto to najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce. W pojedynczym losowaniu główna nagroda to 2 miliony złotych. Jednak często trafiają się kumulacje i można wygrać o wiele większe pieniądze. Sprawdźcie, jaki liczby padały najczęściej w 2021 roku.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Takie są prezenty od rodziny i znajomych [stawki]

Najnowsze łagodzenie obostrzeń daje nadzieje młodym parom, że uda im się zorganizować swoje wesele. Już od 15 maja będzie można organizować je na świeżym powietrzu dla 25 osób, a dwa tygodnie później w lokalu na 50 osób. Wraz z weselem wiąże się "problem" prezentu dla pary młodej. Od kilku lat goście decydują się głównie na kopertę z gotówką. Ile powinniśmy dać młodej parze w kopercie? Sprawdzamy aktualne stawki.

📢 Małgorzata Grzywa ogłasza chęć wystartowania w wyborach na prezydenta Rzeszowa

Bez wymaganych 3 tys. podpisów wyborców, ale z programem dla miasta – Małgorzata Grzywa, kandydatka partii Polska 2050, jednak zamierza złożyć wniosek o jej rejestrację w rzeszowskich wyborach. Po raz pierwszy w poniedziałkowe południe zaprezentowała się mieszkańcom miasta osobiście na rzeszowskim rynku.

📢 Konrad Fijołek pyta o zasadność przeniesienia daty wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Konrad Fijołek pytał o zasadność przeniesienia daty wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa.

📢 W Mielcu jak w "Top Gun". Będą tam stacjonować legendarne samoloty odrzutowe Iskra [ZDJĘCIA]

Legenda wraca do Mielca. Samoloty odrzutowe Iskra od kilku dni stacjonują w podkarpackiej stolicy lotnictwa. A wszystko to dzięki współpracy Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła i MARR-u. Każdy zainteresowany będzie mógł przelecieć się maszyną, zarezerwowaną niegdyś na wojska.

📢 Dziewczyny i żużel. Oto najpiękniejsze podprowadzające z polskich torów [dużo zdjęć]

Kibice nie wyobrażają sobie meczów żużlowych bez podprowadzających. Piękne dziewczyny wskazują zawodnikom pola startowe, nierzadko prezentując przy tym układy taneczne. Zebraliśmy dużą kolekcję fotografii podprowadzających z polskich torów. Przejdź do GALERII. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 Wokół meczu. Najlepsze piłkarskie zdjęcia w niższych ligach na portalu nowiny24.pl w dniach 7-9 maja [GALERIA]

Czasem wokół boiska dzieje się więcej, niż na samej murawie! Polecamy subiektywnie najlepsze zdjęcia weekendu 7-9 maja w 4. lidze podkarpackiej i klasach O, A, B.

📢 Komu i ile da da Vinci? - pyta poseł Grzegorz Braun. I ostrzega, że sprawą robota medycznego zajmie się CBA i NIK

  • Pan marszałek Ortyl przedstawił się nie jako bezstronny, niezależny organ samorządowy, ale jako lobbysta, być może wręcz akwizytorem pewnej specyficznej usługi medycznej – grzmiał poseł podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

📢 Luzowanie obostrzeń maj 2021 - będzie szybsze znoszenie restrykcji? Resort zdrowia nie wyklucza

Luzowanie obostrzeń maj 2021. Sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz lepsza. Z tygodnia na tydzień notujemy duże spadki zachorowań na COVID-19. Czy możliwe jest zatem szybsze luzowanie niektórych obostrzeń? Rzecznik resortu zdrowia nie wyklucza takiego wariantu.

📢 Produkty z Biedronki, Lidla i Netto wycofane. . Wywal je koniecznie jeśli masz je w domu. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia 10.05.21

Te popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. GIS zareagował błyskawicznie. W niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS w maju 2021?

📢 Norbert Pacławski, wychowanek Orzełka Przeworsk, zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań

Wychowanek Orzełka Przeworsk, Norbert Pacławski doczekał się debiutu w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań.

📢 Konferencja Grzegorza Brauna w sprawie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

  • Pan marszałek Ortyl przedstawił się nie jako bezstronny, niezależny organ samorządowy, ale jako lobbysta, być może wręcz akwizytorem pewnej specyficznej usługi medycznej – grzmiał poseł podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj, bo możesz zbankrutować. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Sposobów na oszustwo lub wyłudzenie od nas pieniędzy jest cała masa. Jednym z trików naciągaczy jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić - każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. W efekcie połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Aktualna sytuacja na budowie S19 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Znakomita pogoda sprzyja budowie drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Prace szybko postępują na wszystkich odcinkach w kierunku Lublina.

📢 Kto przyjdzie do Ekstraklasy? Plotki, przecieki i spekulacje [MAJ 2021]

Maj w polskiej lidze stoi pod znakiem końca sezonu i transferowych ruchów wszystkich klubów. Niektóre drużyny przygotowują się do europejskich pucharów, inne wzmacniają się, aby uniknąć kolejnego roku gry o utrzymanie. Jeszcze inni muszą przewietrzyć kadrę, aby zrównać się z rywalami. Jedno jest pewne, do Ekstraklasy może przyjść sporo ciekawych zawodników. Zobaczcie plotki transferowe z pierwszych dni maja!

📢 Masz to w domu? Możesz zarobić prawdziwą fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są obecnie warte gigantyczne pieniądze. Sprawdź ile!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Tarnobrzeg. Kierowca subaru nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo spanikował. 27-latek ma zapłacić tysiąc złotych

27-letni kierowca subaru na alei Warszawskiej w Tarnobrzegu przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami drogówki. Jak później tłumaczył, wpadł w panikę.

📢 Maciej Stolarczyk powołał kadrę U-21. Na liście jest trzech piłkarzy z Podkarpacia: Bartosz Bida, Maksymilian Sitek i Kacper Bieszczad

Maciej Stolarczyk, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski U-21, powołał piłkarzy na zgrupowanie selekcyjne w Warce, które odbędzie się w dniach 17-20 maja. Na liście znalazło się trzech piłkarzy pochodzących z Podkarpacia.

📢 Ponad 2000 zakażeń koronawirusem w Polsce, tylko 54 na Podkarpaciu. Nie było w regionie ofiar śmiertelnych [RAPORT, 10.05]

Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce przybyło 2032 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 54 nowe przypadki, nie było ofiar śmiertelnych.

📢 Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Przestrzeń, siłownia i luksusy rezydencji w Monachium

Anna i Robert Lewandowscy z córkami od lat mieszkają w Monachium. Za luksusową rezydencję w prestiżowej dzielnicy stolicy Bawarii zapłacili około 10 milionów euro. Do dyspozycji mają prywatną siłownię, basen i piękny ogród. Zobaczcie prywatne zdjęcia domu Roberta i Anny Lewandowskich. Tak się urządzili w Niemczech >>>>

📢 Dzwon z Pustelni św. Jana z Dukli odnaleziony. 80 lat przeleżał zakopany w ziemi na wzgórzu Zaśpit [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pasjonatom z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych i Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" udało się odnaleźć miejsce ukrycia dzwonu z dzwonnicy kościółka "na Puszczy". W 1941 roku opiekun pustelni zakopał dzwon, chroniąc go przed konfiskatą przez hitlerowców.

📢 Już wkrótce poznamy bomby Asseco Resovii. Trener Alberto Giuliani jest zadowolony

Jako pierwsza z drużyn PlusLigi swoją bombę transferową oficjalnie ogłosiła PGE Skra Bełchatów. Do Bełchatowa wraca Aleksandar Atanasijević, serbski atakujący. Będzie to z pewnością jeden z transferowych hitów przed nowym sezonem PlusLigi. Szacuje się, że pozyskanie tego zawodnika mogło kosztować PGE Skrę nawet 350 tysięcy euro. Nie ulega jednak kwestii, że obecność Atanasijevicia nie tylko uatrakcyjni rywalizację w PlusLidze, ale także wpłynie na podniesienie jej poziomu. No i Skra zyska na jakości.

📢 Te 30 gmin w województwie podkarpackim do 2030 roku najbardziej się wyludni [PROGNOZA]

Według najnowszych prognoz demograficznych liczba ludności Polski do 2050 r. ma się zmniejszyć o 4 mln. Na Podkarpaciu w 2030 r. ma być o ponad 100 tys. mieszkańców mniej, czyli o 3 proc. mniej niż obecnie. Są jednak w naszym regionie gminy i miasta, gdzie ten spadek będzie znacznie większy.

📢 W Przemyślu powstaje Fort Trail, czyli 5,5 km górskich ścieżek rowerowych. Mają być gotowe w czerwcu [ZDJĘCIA]

W ramach Fort Trail powstaje sześć rowerowych tras górskich dla pasjonatów tego sportu o różnym stopniu umiejętności. Zadanie kosztujące prawie pół mln złotych realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego Przemyśla. Będzie letnią ofertą stoku narciarskiego.

📢 Piłkarskie tatuaże. Nie masz pomysłu jak ozdobić swoje ciało? Zobacz inspiracje z całego świata [ZDJĘCIA]

Piłkarskie tatuaże stają się coraz bardziej popularne. Nie masz pomysłu jak ozdobić swoje ciało? Zobacz inspiracje z całego świata.

📢 Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [10.05]

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

📢 Ile Pfizer zarabia na szczepionkach przeciw COVID-19? Zyski są gigantyczne!

Pandemia koronawirusa nadszarpnęła budżetu wielu państw i przedsiębiorstw. Na zyski nie mogą jednak narzekać koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki przeciw COVID-19. Ile przykładowo zarobiła firma Pfizer? Do danych dotarło BBC. Kwota jest olbrzymia, a może być jeszcze większa!

📢 Profesor Krzysztof Pyrć: Zapłacimy wysoką cenę za wiarę w dziwne opowieści antyszczepionkowców

Przyjdzie lato, zrobi się ciepło, zapomnimy, że zagrożenie jest realne, to obawiam się, że tempo szczepień może spaść. W efekcie jesienią przyjdzie kolejna fala i znowu wylądujemy w zamknięciu, a służba zdrowia będzie sparaliżowana. Zapłacimy wysoką cenę za wiarę w dziwne opowieści antyszczepionkowców i innych doraźnych „specjalistów” od szczepień i chorób zakaźnych – mówi prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog.

📢 Sprzęt sportowy na giełdzie samochodowej Załęże. Rowery, rolki, płetwy, rakiety tenisowe, kaski, profesjonalne buty [ZDJĘCIA]

Z niedzielnej giełdy samochodowej na Załężu można było wyjechać nowym autem, ale nie tylko po nowe cztery koła przyjechał tu tłum ludzi. Odwiedzający targowisko szukali również rowerów. Oglądali hulajnogi, rolki, kaski, buty sportowe i wszelkiego rodzaju sprzęt służący aktywnemu spędzaniu czasu, jak np. kije do gry w golfa, czy dmuchane pontony.

📢 Klasy O, A i B Rzeszów: Pierwszy punkt Bratka Bratkowice w tym sezonie [WYNIKI]

Dopiero w 24 meczu w tym sezonie Bratek Bratkowice po raz pierwszy zdobył punkt. Ostre strzelanie urządzili sobie z kolei piłkarze Sokoła Sokołów Małopolski.

📢 W Przemyślu zakończyły się zdjęcia do filmu "Śubuk" . W obsadzie m.in. Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna i Małgorzata Gorol [ZDJĘCIA]

W piątek w przemyskiej zajezdni autobusowej padł ostatni klaps do filmu "Śubuk" w reżyserii Jacka Lusińskiego. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. W obsadzie m.in. Małgorzata Gorol, Wojciech Dolatowski, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Filip Pławiak.

📢 PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec remisuje ważny mecz z Legią Warszawa 0:0 [ZDJĘCIA]

Stal Mielec remisuje ważny mecz z Legią Warszawa 0:0. Do końca sezonu pozostała jedna kolejka.

📢 Klasa O, A, B Krosno. Głowienka wygrała 16:0! Sobniów Jasło przegrał z Mrukową [WYNIKI, RELACJE, ZDJĘCIA]

Głowienka wygrała aż 16:0 z Dobieszynem, choć ten mecz trwał zaledwie 65 minut... Okazałą wygraną odniósł Orkan Markowce, pokonując Floriana Rymanów Zdrój aż 10:3.

📢 Klasa O, A, B Jarosław. Porażki liderów w okręgówce. Grzęska przegrała wygrany mecz [ZDJĘCIA]

Czołowy duet w klasie O Jarosław nie popisał się, przegrywając swoje mecze. Sześć goli zdobyło Radymno. Fenix Leszno komplet oczek zapewnił sobie w 90. minucie.

📢 Tłumy na rzeszowskich Bulwarach. Słoneczna niedziela przyciągnęła w okolice Wisłoka nie tylko mieszkańców Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Spacerowicze, rowerzyści, rolkarze - wszyscy wybrali się dziś nad Wisłok. Bulwary w Rzeszowie już od wczesnego, niedzielnego przedpołudnia przyciągnęły tłumy mieszkańców Rzeszowa i nie tylko. Tak było do końca dnia. Dodatkową atrakcją był też tzw. diabelski młyn ustawiony w okolicach sceny.

📢 Wypadek w Ostrowie pod Przemyślem. Dziewczynka na rowerze zderzyła się z seatem [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 17:30 w Ostrowie pod Przemyślem. Kierujący seatem jechał w kierunku żwirowni. Policjanci ustalają, dokładne okoliczności, w jakich samochód zderzył się z dziewczynką na rowerze.

📢 Giełda samochodowa Załęże. Sprawdź, jakie auta można było kupić [9.05, ZDJĘCIA I CENY]

Ciepłą aura sprawiła, że na giełdę samochodową Załęże ciągnął dziś sznur samochodów. Niektórzy chcieli tylko zobaczyć, jakie auta wystawione zostały do sprzedaży, a inni byli zainteresowani ich kupnem. Oferta byłą bogata.

📢 Dzień Europy na rzeszowskim Rynku. Konrad Fijłoek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, kroił wielki tort [ZDJĘCIA]

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, świętował Dzień Europy na rzeszowskim Rynku. Wraz z żoną i synem, w towarzystwie mieszkańców, europosłanki Elżbiety Łukaciewskiej i innych polityków PO, Lewicy, Ruchu Szymona Hołowni oraz działaczy ruchów obywatelskich, kroił wielki tort w kształcie flagi Unii Europejskiej. Odśpiewano "Odę do Radości", mieszkańcom rozdawano flagi UE. Dzień Europy (9 maja) jest dniem, w którym co roku świętowany jest pokój i jedność w Europie. W tym dniu przypada bowiem rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana.

📢 1 liga kobiet. Resovia Rzeszów przegrała z zespołem Hydrotruck Radom 3:5 [ZDJĘCIA]

I Liga kobiet - SMS Resovia Rzeszów przegrała z Hydrotruck Radom 3:5.

📢 Wakacje 2021. Gdzie test na koronawirusa, a gdzie wystarczy szczepienie? Sporo zmian w maju. Sprawdziliśmy najpopularniejsze kierunki

Wakacje 2021. Wybraliśmy 10 bardzo popularnych kierunków wyjazdowych, które uwielbiają Polacy. Sprawdziliśmy, gdzie przed wyjazdem należy wykonać test na koronawirusa, a gdzie wystarczy szczepienie przeciw COVID-19. Co ciekawe, na Malcie można liczyć na dopłatę do urlopu.

📢 Ubywa mieszkańców Podkarpacia. Rodzi się mniej dzieci, więcej osób umiera. Mieszkańcy niechętnie zawierają związki małżeńskie

Dane demograficzne dla Podkarpacia nie są optymistyczne. W 2020 r. liczba mieszkańców naszego regionu zmniejszyła się w porównaniu z 2019 rokiem. Na Podkarpaciu zawarto nie tylko mniej małżeństw, ale także odnotowano spadek urodzeń żywych. Znacznie natomiast wzrosła liczba zgonów – wynika z najnowszych danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

📢 Tłumy ludzi i mnóstwo towaru na giełdzie samochodowej Załęże. Tradycyjnie można tam było kupić niemal wszystko [ZDJĘCIA]

Niedziela giełda samochodowa Załęże obfitowała we wszelaki towar. Czego tu nie było? Starocie, meble, ubrania, zabawki, wędki, wiklina, rowery, wózki, sprzęt sportowy, porcelana, figury ogrodowe, wszystko dla majsterkowiczów, biżuteria, torebki, perfumy, noże, obrazy, zegary...

📢 "Zająłem się sprawami, które stały w miejscu”. Rozmowa z Markiem Bajdakiem, pełniącym obowiązki prezydenta Rzeszowa

10 lutego br. rezygnację ze stanowiska prezydenta Rzeszowa ogłosił Tadeusz Ferenc. W jego miejsce – do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów – premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka, który wcześniej był dyrektorem Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa 58-letni Bajdak objął 25 lutego.

📢 Dzwonią do Ciebie nieznane numery - musisz uważać. Oto lista podejrzanych numerów [9.05]

Oszuści opracowują kolejne metody jak "zarobić" pieniądze kosztem niewinnych użytkowników urządzeń. Czasem wystarczy, że odbierzemy połączenie z tych numerów, a stracimy duże pieniądze. Te ataki skierowane są na posiadaczy telefonów. Szczególnie teraz, kiedy wiele osób oczekuje telefonów w sprawie terminu szczepień, powinniśmy uważać. Sprawdźcie połączeń, z jakich numerów nie powinniśmy odbierać, albo przynajmniej przemyśleć ich odbiór.

📢 Tego nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat [lista]

Balkon to szczególne miejsce. To tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu szczególnie w rzeczywistości pandemicznej, gdzie wiele aktywności na świeżym powietrzu było zabronionych. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie.

📢 Stal II Mielec w pięć minut rozstrzelała Błękitnych Ropczyce [ZDJĘCIA]

Stal II Mielec jest coraz bliższa zapewnienia sobie utrzymania w 4 lidze Podkarpackiej. W słoneczną niedzielę podopieczni trenera Janusza Hynowskiego rozbili u siebie 4:0 Błękitnych Ropczyce.

📢 Mic, Nyc, Oś, Iż, Le...Oto najkrótsze nazwiska na Podkarpaciu. Niektóre są znane, bo noszą je osoby publiczne [LISTA]

Nikt w województwie podkarpackim nie ma nazwiska składającego się z jednej litery, ale z dwóch już tak. Sporo jest też nazwisk składających się z trzech liter. Zobaczcie, jakie najkrótsze nazwiska noszą mieszkańcy Podkarpacia.

📢 Kafar American z 1942 r. to jedyny taki dźwig kolejowy w Europie. Stoi w Dębicy, wkrótce trafi do Muzeum Parowozowni w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Stojący w Dębicy dźwig kolejowy „Kafar American”, wyprodukowany w 1942 roku w USA, jest to jedynym zachowanym tego typu egzemplarzem w Europie. Do Polski trafił po II wojnie światowej, w ramach programu pomocy UNRRA. Wkrótce trafi do Muzeum Parowozowni w Jarocinie.

📢 Wypadek BMW w Orzechowcach koło Przemyśla. Do szpitala trafiła jedna osoba [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po północy na jednej z bocznych dróg w miejscowości Orzechowce. Kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i zatrzymał się w rowie. W aucie były 4 osoby. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala jednego z pasażerów, mężczyznę. 21-latek był trzeźwy.

📢 Tylko 93 nowe potwierdzone zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 6 osób nie żyje [RAPORT, 9.05]

Podkarpacie jest jednym z trzech województw w Polsce z najmniejsza liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Z niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że mamy 93 nowe przypadki. Zmarło 6 osób, 4 z nich miały choroby współistniejące.

📢 Urocze zabytkowe domy z drewna w Czudcu na Podkarpaciu. Zobacz zdjęcia

Urocze zabytkowe domy z drewna w Czudcu na Podkarpaciu. Zobacz zdjęcia naszego fotoreportera!

📢 Dramatyczne sceny w Sanoku. Samochód wpadł do Sanu. W środku było 5 osób. Kobiety wydostały się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę przed północą w Sanoku, nad brzegiem Sanu. Grupa młodych ludzi paliła tam ognisko. W pewnym momencie wszyscy wsiedli do samochodu, a po zapaleniu silnika, auto stoczyło się do Sanu.

📢 Są mandaty dla motocyklistów rozjeżdżających las w Straszydlu koło Rzeszowa. Czytelnik: śmiesznie niskie

Policjanci ukarali już większość uczestników eskapady motocyklowej, którzy w kwietniu złamali zakaz wjazdu do lasu w Straszydlu. Pięć osób dostało mandaty, ale zdaniem świadków dewastacji lasu, kary są symboliczne.

📢 Czy szczepionki są niebezpieczne? Popularne mity rozpowszechniane w Internecie o szczepionkach przeciwko COVID-19

Skala szczepień w Wielkopolsce utrzymuje się na wysokim poziomie, 9 maja rozpoczną się rejestracje dla roczników 2000-2003. Ale informacje o bezpieczeństwie szczepionek nadal są podawane w wątpliwość. Osoby niezdecydowane często szukają informacji – zamiast u fachowców – to w Internecie, który stał się magazynem mitów na temat szczepionek. Warto dbając o własne zdrowie, poszukać faktów.

📢 Licytacje komornicze w Rzeszowie. Samochody, domy, mieszkania i inne rzeczy w atrakcyjnych cenach. Zobacz, co możesz kupić już niebawem

W Rzeszowie licytacje komornicze są w ostatnim czasie bardzo obfite w nieruchomości, samochody czy choćby meble. Postanowiliśmy przejrzeć wszystkie oferty i wybraliśmy najciekawsze z nich. Zobacz jakie auta, domy czy mieszkania w Rzeszowie będziesz mógł wylicytować w maju i czerwcu. Wszystkie zdjęcia są jedynie ilustracyjne.

📢 AstraZeneca, Pfizer, Moderna czy Johnson? Czym się szczepią politycy, lekarze i inne polskie sławy? Jaka szczepionka jest najpopularniejsza?

Obecnie istnieje możliwość zaszczepienia się preparatami aż czterech koncernów farmaceutycznych. Odporność przeciwko wirusowi COVID-19 gwarantują wszystkie. Na początku dostępność szczepionek ograniczała się do koncernu farmaceutycznego Pfizer i przedsiębiorstwa biotechnologicznego Moderna. Z czasem wprowadzono preparaty AstraZeneca i Johnson&Johnson. Zobacz, które z tych szczepionek najczęściej były wybierane przez znane osoby w Polsce. PORTAL GLOSWIELKOPOLSKI.PL sprawdził, które szczepionki przyjęli.

📢 Rozbudowa DK 28 Przemyśl – Medyka. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Postępują prace na 7-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 28 od Przemyśla do Medyki. Firma Eurovia prowadzi prace w śladzie istniejącej drogi. Aktualnie roboty prowadzone są po prawej stronie drogi.

📢 Szczepienie w Rzeszowie. Tłumy oczekujących pod centrum szczepień "Medyk" [ZDJĘCIA]

Tłumy oczekujących na szczepienie pod centrum szczepień Medyk w Rzeszowie.

📢 4765 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 412 osób. Na Podkarpaciu 119 przypadków [8 MAJA]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 4765 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 412 osób. Na Podkarpaciu mamy 119 przypadków. Nie żyje 42 mieszkańców regionu, z czego jedna osoba nie miała chorób współistniejących.

📢 Chuligańskie zachowanie młodzieży w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie. Próby uciszenia kończą się na niczym

Picie alkoholu, palenie, głośne słuchanie muzyki i agresywne zachowania. Tak Czytelniczka opisała nam sytuację w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, która trwa od kilkunastu dni. Młodzież przesiaduje grupami, a wszelkie próby uciszenia gawiedzi kończą się wyzwiskami. Podobna sytuacja ma mieć miejsce przy Fontannie Multimedialnej.

📢 Paragon wrzucasz do pojemnika na papier? Źle! Najczęstsze błędy w segregacji odpadów

Karton po mleku w pojemniku na papier, gruz po drobnym remoncie w odpadach zmieszanych, a rozbite lusterko do szkła? Jeśli tak robisz, bo popełniasz błędy w segregacji odpadów. Zapraszamy na przegląd nieprawidłowości, co pozwoli uniknąć ich w przyszłości. Odpady kwalifikujemy przy pomocy bydgoskiej wyszukiwarki, pomagającej segregować "śmieci".

📢 Zarobki w wojsku. Tyle w 2021 roku zarabiają żołnierze zawodowi. Od szeregowego do generała [stawki]

Wysokość zarobków żołnierzy zależy m.in. od stopnia wojskowego. Od pensji brutto żołnierza są odprowadzane tylko podatek dochodowy i składka zdrowotna.

📢 Adam Struzik, marszałek Mazowsza wsparł Konrada Fijołka w wyścigu na urząd prezydenta Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Konrad Fijołek na konferencji o transporcie publicznym. Kandydata na prezydenta Rzeszowa wsparł Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

📢 Wielka rodzinna awantura w zakładzie drzewnym w Czudcu. W akcji 60 ochroniarzy i 44 policjantów

Mamy nowe informacje o potężnej awanturze, do której doszło we czwartek w zakładzie drzewnym w Czudcu. Na miejscu pojawiło się w sumie 60 ochroniarzy wezwanych przez strony konfliktu, a do opanowania sytuacji wysłano 44 policjantów. W trakcie ich interwencji, jeden z ochroniarzy użył miotacza gazu wobec funkcjonariuszy. Został zabrany na strzyżowską komendę.

📢 Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Znalazłeś to na drzwiach lub wycieraczce? Uważaj!

Liczba włamań do domów i mieszkań stale rośnie a złodzieje są coraz bardziej pomysłowi i wykorzystują coraz to nowsze patenty na sprawdzenie, czy mieszkańcy wyjechali na dłużej. Jak rozpoznać, że ktoś obserwuje nasze mieszkanie?

📢 W Przemyślu kręcono film "Śubuk". Zobacz zdjęcia z planu [GALERIA]

W piątek (7 maja) wieczorem w Przemyślu kończą się zdjęcia do filmu „Śubuk” w reżyserii Jacka Lusińskiego. To najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche", „Ostatniej Rodziny" i nominowanego do Oscara „Bożego Ciała". Dramat powstawał od października ubiegłego roku. Kręcony był głównie w Przemyślu i Warszawie. Premiera zaplanowana jest w 2022 r. Film jest inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historią młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. W obsadzie m.in. Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna i Małgorzata Gorol.

📢 Ewa Leniart proponuje nowe rozwiązania dla komunikacji publicznej - bilet 365 [ZDJĘCIA]

Ewa Leniart proponuje nowe rozwiązanie dla komunikacji publicznej - bilet 365. Zdjęcia z konferencji prasowej.

📢 Nowe jupitery rozświetliły stadion miejski w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie działa już nowe oświetlenie. Jupitery przetestowano w czwartkowy wieczór. Zobaczcie, jak oświetlają stadion.

📢 Licytacje komornicze na Podkarpaciu. Sprawdź, jakie samochody osobowe można wylicytować w dobrej cenie

Licytacje komornicze to okazja, by kupić samochód po niskiej cenie. Komornik, jeśli nie jest w stanie odzyskać długów od wierzyciela, bierze pod młotek jego nieruchomości, ale też ruchomości, takie jak auta. Zobaczcie, jakie "osobówki" będą licytowane w naszym regionie.

📢 Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie można trzymać w piwnicy. Nie popełniaj tych błędów!

Piwnica to często miejsce do przechowywania rzeczy, dla których nie ma już miejsca w domu. To często graciarnia, w której znajdują się miejsca "przed wrzuceniem". Z powodu panujących tam specyficznych warunków: niższej temperatury, wilgoci, słabej wentylacji, nie wszystko można tam trzymać. Zobaczcie, czego nie wolno trzymać w naszych piwnicach.

📢 Nie idź na te studia! Po nich bardzo ciężko znaleźć pracę

Idziesz na studia, ale wciąż nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Dzisiaj razem z ekspertką ds. ekonomii, w tym rynku pracy, podpowiadamy, po których kierunkach ciężko znaleźć pracę. Najmniej przyszłościowe kierunki studiów? Oto one.

📢 Klub rzeszowskich radnych PiS o Konradzie Fijołku [ZDJĘCIA]

📢 Śmieci z kamienicy w centrum Rzeszowa miały zniknąć. Udało się częściowo, właściciel nie chce posprzątać. Miasto nie może zbyt wiele zrobić

W centrum Rzeszowa, przy ul. Jałowego znajduje się kamienica, która od podłogi po sufit zasypana jest śmieciami. Wszystko za sprawą właściciela, którego nietypowa kolekcja przyprawia o ciarki sąsiadów. Ci zwracają uwagę na zagrożenie pożarowe, narzekają na szczury i przykry zapach. Miasto obiecało uprzątnąć teren wokół budynku, gdzie stało kilka pojazdów wypełnionych odpadami. Udało się, ale tylko częściowo. Dużo śmieci zostało, a mężczyzna ciągle przynosi kolejne. Nie chce również zabrać zaśmieconego samochodu i przyczepy, mimo, że częściowo znajdują się na terenach należących do miasta.

📢 Zielone światło dla Rzeszowa do rozbudowy mostu Załęskiego [WIZUALIZACJE]

Służby wojewody podkarpackiego wydały zezwolenie na realizację ważnej dla Rzeszowa inwestycji drogowej. Składa się na nią m.in. rozbudowa mostu Załęskiego oraz przebudowa skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka.

📢 Dramat na drodze w Leżajsku! Po zderzeniu z osobówką zapaliła się cysterna. Jedna osoba nie żyje

Do koszmarnego wypadku doszło ok. godz. 18 na obwodnicy Leżajska w ciągu krajowej 77. Osobowe audi zderzyło się tam z cysterną, która stanęła w płomieniach. Jedna osoba nie żyje.

📢 TOP 10 trenerek fitnessu na świecie. Najpopularniejsze fit influencerki mają miliony followersów na Instagramie

Najpopularniejsze trenerki fitnessu na świecie mają na Instagramie ponad 12 mln obserwujących. Poznaj najlepsze z najlepszych - 10 najbardziej znanych fit influencerek na świecie. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Prawdziwe oblicza atrakcji turystycznych: tego nie widać na zdjęciach z Instagrama. To, co poza kadrem, przeraża

Media społecznościowe zalewają nas obrazami, kreując wizję nierzadko odbiegającą od świata rzeczywistego. Idealne instagramowe zdjęcia z podróży mogą być zadziwiająco dalekie od prawdy. Co znajduje się poza kadrem, w miejscach, których nie widać? Często to właśnie tam toczy się prawdziwe życie, wyglądające zupełnie inaczej niż na kolorowych obrazkach z mediów społecznościowych lub ogłoszeń biur podróży. Jakie jest drugie oblicze wielkich miast, popularnych wśród turystów?

📢 Spalone, zniszczone, zalane wodą. Tych miejscowości nie ma na Podkarpaciu, ale pozostałości po nich przyciągają mieszkańców i turystów

W okresie pandemii koronawirusa mieszkańcy i turyści szukają miejsc, gdzie mogliby pojechać, bez skrępowania odetchnąć świeżym powietrzem, a przy okazji poznać i zobaczyć kawałek historii. Nieistniejących wsi, dawnych osad Łemków i Bojków, uroczysk na Podkarpaciu jest wiele. Wyludnione w trakcie lub po II wojnie, spalone, zniszczone, a nawet zalane wodą, pozostawiły po sobie jednak coś, co przyciąga nie tylko miłośników historii.

📢 Zdaj maturę z Nowinami! Próbne arkusze z matury z chemii wraz z rozwiązaniami

Maturzysto! Spróbuj swoich sił i zmierz się z zadaniami z matury chemii! Próbne arkusze maturalne na poziomie rozszerzonym w ramach naszej akcji "Zdaj maturę z Nowinami" przygotowała dla was Krystyna Barszcz, nauczyciel chemii w I LO w Dębicy.

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, KWIECIEŃ 2021]

Podkarpacka policja poszukuje aż 105 osób za niepłacenie od co najmniej 3 miesięcy zasądzonych alimentów. Grozi za to grzywa, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Oto aktualne dane poszukiwanych na kwiecień 2021 r.

📢 PlusLiga. Tak ma wyglądać skład Asseco Resovii w sezonie 2021/2022. Tylko ośmiu siatkarzy zostanie, kilka gwiazd na celowniku [ZDJĘCIA]

Piąte miejsce Asseco Resovii przyjęto w Rzeszowie z niedosytem, bo zespół z Podpromia co sezon ma grać o medale. Przed nową kampanią włoski trener Alberto Giuliani ma dostać kilku nowych siatkarzy, w tym kilka gwiazd. Na razie jednak nowe kontrakty podpisują tylko dotychczasowi zawodnicy. Zobaczcie, jak może wyglądać zespół w „pasiakach” w sezonie 2021/2022.

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Opuszczone wsie na Podkarpaciu. Kiedyś tętniły życiem, dzisiaj nikt tam nie mieszka. Co się stało z mieszkańcami?

W województwie podkarpackim, według Wikipedii, znajdują się 83 wsie, w których od lat nikt nie mieszka. Spalone w trakcie wojny, wysiedlone, opuszczone. W niektórych można jeszcze natrafić na pozostałości budynków świadczących o dawnym życiu mieszkańców.

📢 Tajemnice różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne, światła. Jak odmawiać różaniec? Zobacz, jak się modlić na różańcu

Tajemnice różańca świętego warto znać, jeśli chce się odmawiać różaniec. To modlitwa, którą w Kościele katolickim odmawia się szczególnie w październiku. Czym są tajemnice różańca? Jak modlić się z użyciem różańca? Podpowiadamy!

📢 Imiona do bierzmowania: damskie i męskie. Jakie imiona świętych wybrać na bierzmowanie? Zobacz patronki i patronów

Imiona do bierzmowania potrafią sprawić przystępującym do sakramentu wiele trudu, ale jednocześnie są całkiem przyjemną częścią przygotowań do uroczystości. Sakramentu tego udziela się tylko raz w życiu, dlatego imiona na bierzmowanie dla wielu stają się ważną kwestią, bo raz podjęta decyzja nie może być już zmieniona. Z uwagi na religijny charakter bierzmowania, w grę wchodzą tylko imiona świętych. Jest ich jednak spory wybór, ale warto też wiedzieć, czego patronami są święci noszący wybrane przez nas do bierzmowania imię. Sprawdźcie!

📢 Te słowa wymawiasz źle. A jak powinny brzmieć prawidłowo? Sprawdź!

"Lewis" czy "liwajz"? "Ałszan" czy "oszą"? Pewnie wiele razy zastanawialiście się, jak poprawnie wymówić te nazwy. Do naszego języka przeniknęło wiele słów, które mogą sprawiać problemy. Pomocą zagubionym służy strona na facebooku: "Słowa, które prawdopodobnie źle wymawiasz". Sprawdźcie i już nie popełniajcie tych błędów!

📢 Hotel... czy nie? Tak wyglądają więzienne cele w Polsce [zdjęcia]

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda w więziennej celi? Czy naprawdę wygląda tam jak w hotelu? Zajrzeliśmy do środka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie