Koronawirus na Podkarpaciu. Bieżący raport [1 - 8 kwietnia 2020]

red
Anna Kaczmarz / Polska Press
Koronawirus na Podkarpaciu. Zestawienie najważniejszych informacji z dni 1 - 8 kwietnia 2020.

21:33

Nie da się ukryć, że na obecnej sytuacji cierpi kultura - nie odbywają się koncerty, spektakle w teatrze czy zajęcia w domach kultury. A może obecny czas jest okazją do rozwoju rzeszowskiej kultury w innym ciekawym kierunku? O tym rozmawialiśmy z gościem portalu nowiny24.pl - Danielem Czarnotą z Rzeszowskiego Domu Kultury.

20:03

18 razy w ostatnich dniach interweniowali rzeszowscy policjanci sprawdzając, czy ludzie gromadzą się mimo zakazu. Kilkanaście osób zostało pouczonych, ale były i mandaty.

18:30

Mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób - to najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia. Wśród zakażonych jest 12 osób z województwa podkarpackiego. Ofiary śmiertelne to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

17:35

Zgodnie z sugestiami wojewody podkarpackiego, od 9 kwietnia czynne będzie dębickie targowisko „Mój Rynek”. Sprzedawać tu będą mogli najemcy, którzy wcześniej mieli podpisane umowy z miastem oraz inni sprzedający pod warunkiem dostępności wolnych stanowisk.

16:50

Członkowie stowarzyszenia "Przemyskie Serca" z Przemyśla podczas jednej akcji pomagają seniorom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz właścicielom lokalnych firm gastronomicznych. Z pieniędzy zebranych w publicznej zbiórce, w przemyskich lokalach kupują gotowe posiłki i za darmo dostarczają do osób starszych.

15:11

Policja zastrzega: mimo obostrzeń w związku z epidemią nie karzemy za doraźne uprawianie sportu. Ten rolkarz złamał jednak zakaz swobodnego przemieszczania się. Urządził sobie całodniową wycieczkę i przejechał 20 km na rolkach na teren sąsiedniego województwa.

13:40

W związku z zawieszeniem do odwołania treningów i rozgrywek ligowych z powodu pandemii koronawirusa prezydent Rzeszowa wstrzymał dotacje dla wszystkich klubów sportowych z terenu Gminy Miasto Rzeszów.

12:52

W Stalowej Woli ruszyła akcja dostarczania mieszkańcom maseczek ochronnych, wielokrotnego użytku. Ma potrwać dwa tygodnie, a 50 tys. masek trafić do wszystkich osób, w ilości zgodnej z deklaracją śmieciową. Po jej zakończeniu, noszenie maseczek ma być obowiązkowe. - Zrobię wszystko, aby Stalowa Wola była miastem zdrowym i bezpiecznym — deklaruje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

12:30

Na stronie Centrum Medycznego w Łańcucie pojawił się komunikat dotyczący dwóch zmarłych z powodu koronawirusa kobiet: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentów zarażonych koronawirusem. Pacjentka lat 83 z potwierdzoną infekcją COVID-19, która cierpiała na poważne choroby współistniejące - zmarła w dniu 7 kwietnia 2020 r. Pacjentka lat 79 z potwierdzoną infekcją COVID-19, która cierpiała na poważne choroby współistniejące - zmarła w dniu 7 kwietnia 2020 r.".

12:15

- (...) Nasze interwencje jakoś przesuwają szczyt zachorowań. Niestety nie działają na tyle, żeby zlikwidować epidemię, bo musielibyśmy mieć trzykrotnie większą redukcję kontaktów. Mamy w tej chwili na poziome 20 proc., a powinniśmy mieć na poziomie 60 proc. - wyjaśniał w radiowej Trójce minister zdrowia Łukasz Szumowski, zaznaczając przy tym, że gdyby na czas świat wielkanocnych znieść ograniczenia, liczba zachorowań wzrosłaby nawet o 50 proc. To może sugerować, że związane z epidemią ograniczenia w Polsce zostaną przedłużone.

11:32

Na Podkarpaciu notorycznie łamane są zasady kwarantanny i zakaz wychodzenia z domu bez istotnej potrzeby. 43-latka z powiatu lubaczowskiego w trakcie kwarantanny wyszła na zakupy, 20-latek z Lubaczowa także złamał zasady kwarantanny, a trójka nastolatków wybrała się na rolka, bez opieki osoby pełnoletniej. To tylko kilka przykładów z ostatnich dni.

10:05

DWIE KOBIETY ZMARŁY W SZPITALU W ŁAŃCUCIE. Są też 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu - podało w najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. W sumie w Polsce jest 152 nowe przypadki, poza tymi z naszego regionu, dotyczą one: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego i 3 osób z woj. świętokrzyskiego. W Polsce zmarło w sumie 7 kolejnych osób, poza kobietami w wieku 80 i 83 lat w szpitalu w Łańcucie kolejne ofiary to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce osiągnęła 5000 przypadków. Zmarło 136 osób. 9 z nich na Podkarpaciu.

9:21

Pierwsza transza 250 tysięcy trójwarstwowych maseczek chirurgicznych od WOŚP trafi m.in. do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

7:52

Mieszkańcy Rzeszowa kolejny raz zwracają uwagę na rzeszowskie targowiska i bazary. Według nich, na niektórych znajduje się za dużo osób i klienci nie stosują się do zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo, nikt tego nie kontroluje.

7:33

Społeczna kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa trwa, ludzie nie mogą spotykać się w więcej niż trzy osoby, zostały zamknięte plaże, bulwary, a nawet lasy. Tymczasem na jednej z prywatnych działek w Rzeszowie właściciel postanowił zrobić sobie imprezę. Co na to policja?


19:40

Na lotnisku w Jasionce wylądował dziś specjalny samolot PLL LOT. Na Podkarpacie przylecieli nim pasażerowie z Mediolanu i Rzymu. Wszyscy objęci zostaną obowiązkową 14-dniową kwarantanną w ośrodku wypoczynkowym „Rewita Solina”. Zostali tam przewiezieni bezpośrednio z lotniska.

Na lotnisku w Jasionce wylądował dziś specjalny samolot PLL LOT. Na Podkarpacie przylecieli nim pasażerowie z Mediolanu i Rzymu. Wszyscy objęci zostaną obowiązkową 14-dniową kwarantanną w ośrodku wypoczynkowym „Rewita Solina”. Zostali tam przewiezieni bezpośrednio z lotniska.Czytaj więcej: We wtorek specjalny samolot z Włoch do podrzeszowskiej Jasionki. 100 pasażerów pojedzie na kwarantannę do Soliny

Samolot z Polakami z Mediolanu i Rzymu wylądował na lotnisku...

19:00

Ministerstwo Zdrowia uzupełniło wcześniejszy komunikat o dane z Mazowsza. To kolejne 182 potwierdzone przypadki koronawirusa. Łącznie po południu w Polsce przybyło więc 316 zakażonych osób, a przez cały dzień - 435.

18:53

554 kierowców i 42 pasażerów skontrolowali policjanci z Tarnobrzega w związku z walką z koronawirusem. Kontrole przeprowadzono na drogach w powiecie tarnobrzeskim.

17:50

W Polsce zmarło 18 kolejnych osób, są też 134 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. 9 zakażonych osób jest z Podkarpacia - informuje Ministerstwo Zdrowia. Ofiary śmiertelne to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

17:08

Mandatami i skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego zakończyło się spotkanie trojga młodych osób. Mężczyzna wspólnie z kolegą przyjechał do swojej dziewczyny w Nisku. Wszyscy siedzieli na ławce przed blokiem.

16:42

#rzeszówdlaseniora - tak nazywa się akcja, którą wciela w życie Dawid Szynal, właściciel restauracji Curry Me w Rzeszowie. Chce gotować posiłki dla rzeszowskich seniorów, które dostarczaliby im do domów harcerze.

15:25

Gmina Korczyna zakupiła pierwszą partię maseczek ochronnych dla swoich mieszkańców.

15:19

Dzisiaj w nocy w Tarnobrzegu rozpocznie się dezynfekcja miasta. To kolejny krok samorządu w walce z epidemią.

13:53

20 mln zł - tyle pieniędzy na preferencyjne kredyty dla firm chce przeznaczyć zarząd województwa. Dodatkowa kwota to oszczędności, jakie zostały z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

13:16

W Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli mężczyzna, od którego w niedzielę pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa, okazał się zakażony. Zostanie przewieziony na oddział zakaźny do jednego z podkarpackich szpitali.

12:12

Na stronie łańcuckiego szpitala pojawił się komunikat dotyczący zmarłego pacjenta, który został odnotowany w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Mężczyzna lat 85, z powiatu tarnobrzeskiego, z potwierdzoną infekcją COVID19. Cierpiał na poważne choroby współistniejące. Zmarł w dniu 6 kwietnia 2020 r.".

12:01

Podopieczni Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta zaczęli szyć maseczki ochronne. Trafią one do pracowników schronisk, a także do rzeszowskich szpitali.

11:27

Grupa Ciech podjęła decyzję o przyznaniu 500 złotych specjalnej nagrody pieniężnej dla swoich pracowników, którzy od 16 do 31 marca nie mogli wykonywać obowiązków zdalnie i regularnie pojawiali się w zakładach produkcyjnych oraz biurach. To jeden z elementów kompleksowego pakietu pomocowego dla osób zatrudnionych przez Ciech. Będzie stosowany również w kolejnych tygodniach.

11:18

PCK zbiera pieniądze na środki ochrony dla ratowników medycznych z Rzeszowa. Chca kupić im maseczki, płyny do dezynfekcji rąk, okulary ochronne i rękawiczki, których zapasy powoli się kończą.

11:02

Orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

10:15

Pierwszy dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia. Są 4 nowe ofiary śmiertelne. W szpitalu Łańcucie zmarł 85-latek. Pozostałe ofiary to 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie, 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach i 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W Polsce jest 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy z nich wykryto na Podkarpaciu. Pozostałe dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. pomorskiego. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4532, liczba zmarłych wynosi obecnie 111. Z tego 7 osób na Podkarpaciu.

10:03

Koronawirus to na pewno jest czyjaś zaplanowana robota — twierdzą zwolennicy teorii spiskowych i mnożą kolejne. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking najbardziej absurdalnych spośród tych najczęściej powtarzanych. Uwaga: każda z nich jest nieprawdziwa, nie ma żadnych podstaw naukowych, ani nie została w żaden sposób udowodniona.

Przedstawiamy nasz subiektywny ranking najbardziej absurdalnych teorii spiskowych o pochodzeniu koronawirusa SARS CoV-2, spośród tych najczęściej powtarzanych w Polsce i na świecie. Uwaga: każda z nich jest nieprawdziwa.

Koronawirus. Najdziwniejsze teorie spiskowe na temat pochodz...

9:57

500 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego trafiło do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Fundatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

8:47

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch i radni większościowego klubu w radzie miasta – Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, zaapelowali do PKW i premiera o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich.

8:01

Jaką rolę odgrywa pieczywo w naszym prawidłowym żywieniu? Rozmawiamy o tym z dietetykiem Ewą Muszyńską.

7:20

Szczyt około 9000 tysięcy potwierdzonych testami zachorowań Polska osiągnie 20 kwietnia – prognozują eksperci obserwujący rozwój epidemii koronawirusa na świecie. Ich zdaniem czas trwania epidemii w Polsce będzie nieco dłuższy niż w Chinach.


22:00

- Tarcza Antykryzysowa? Dobrze, że w ogóle jest, ale z oceną jej efektywności jeszcze poczekajmy - mówi Artur Rozmus, Prezes Zarządu Podkarpackiego Związku Pracodawców. Polecamy rozmowę.

ROZMOWA

20:38

Od 4 kwietnia m.in. lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni mogą korzystać z pociągów POLREGIO z biletem miesięcznym za symboliczną złotówkę.

19:12

Od wtorku, 7 kwietnia, strona ukraińska zamyka przejście graniczne Hrebenne-Rawa Ruska. W Korczowej i Dorohusku będzie można przekraczać granicę wyłącznie samochodami osobowymi i ciężarowymi. Nie będzie możliwy ruch pieszy i autobusowy. Służby graniczne przewidują spore utrudnienia na granicy.

17:40

212 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 4 osoby w województwie podkarpackim, i 9 ofiar śmiertelnych - takie dane podało w drugim poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Osoby zmarłe to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

17:20

Med Systems Group przekazał Centrum Medycznemu w Łańcucie oraz Specjalistycznemu Szpitalowi PRO-FAMILIA w Rzeszowie urządzenia do badania KTG dla kobiet w ciąży wymagających odosobnienia lub przebywających na kwarantannie. Usługa pozwala przyszłym mamom na samodzielne przeprowadzenie badania dziecka, bez wychodzenia w domu.

17:03

Zamknięte trzy oddziały: chorób wewnętrznych i kardiologii, diabetologiczny i geriatria, pracownicy na kwarantannie oraz nowy tymczasowy szef lecznicy - tak wygląda sytuacjach w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle.

15:18

- W Przemyślu policjanci spisują osoby z psem na spacerze i straszą mandatem 500 zł. Czy już jesteśmy całkiem zniewoleni? - napisał na [email protected] mieszkaniec Przemyśla. Sprawdziliśmy, jak to jest z tym wychodzeniem z psem.

13:36

5 tys. maseczek, 250 przyłbic ochronnych i 200 litrów płynu do dezynfekcji rąk – tyle środków ochrony przekazali w poniedziałek Wojewódzkiemu Szpitalowi w Przemyślu radna Monika Jaworska-Żurawka w imieniu klubu "Wspólnie dla Przemyśla" i kierownik Biura Prezydenta Przemyśla Maciej Wolański. Maseczki zakupiono dzięki zbiórce pieniędzy na portalu zrzutka.pl, którą zainicjował radny Marcin Kowalski.

5 tys. maseczek, 250 przyłbic ochronnych i 200 litrów płynu do dezynfekcji rąk – tyle środków ochrony przekazali w poniedziałek Wojewódzkiemu Szpitalowi w Przemyślu radna Rady Miejskiej Monika Jaworska-Żurawska w imieniu klubu radnych "Wspólnie dla Przemyśla" i kierownik Biura Prezydenta Przemyśla Maciej Wolański. Maseczki zakupiono dzięki zbiórce pieniędzy na portalu zrzutka.pl, którą zainicjował radny Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski.ZOBACZ TEŻ: Monika z Kolbuszowej rozkręciła akcję szycia maseczek

Koronawirus na Podkarpaciu. Władze Przemyśla przekazały Woje...

13:24

7 kwietnia PLL LOT organizuje lot specjalny z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Wszyscy pasażerowie, którzy z niego skorzystają, objęci zostaną obowiązkową 14-dniową kwarantanną w ośrodku wypoczynkowym „Rewita Solina”. Zostaną tam przewiezieni bezpośrednio z lotniska.

12:59

Na stronie Centrum Medycznego w Łańcucie przed godz. 13 pojawił się komunikat w sprawie zmarłego dziś mężczyzny zakazonego koronawirusem: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Pacjent z powiatu leżajskiego, l. 74. Pomimo intensywnego leczenia narastały objawy niewydolności oddechowo – krążeniowej. Pacjent zmarł w dniu 6 kwietnia 2020 r. Przyczyną zgonu pacjenta było zakażenie COVID-19."

12:21

Jarosław Gowin podał się do dymisji i opuszcza rząd, nie udało mu się przekonać Jarosława Kaczyńskiego do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Porozumienie pozostaje jednak w Zjednoczonej Prawicy, na nowego wicepremiera rekomendowana została Jadwiga Emilewicz.

12:01

Zamarł ruch pieszych i samochodów w Przemyślu. Zobaczcie zdjęcia miasta z lotu ptaka:

Zamarł ruch pieszych i samochodów w Przemyślu. Zobaczcie zdjęcia miasta z lotu ptaka.Zobacz też: Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejki przed sklepami w Przemyślu [ZDJĘCIA]Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

Koronawirus na Podkarpaciu. Puste ulice Przemyśla z lotu dro...

11:08

- Dostaliśmy od władz firmy maila z informacją o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem - napisali do nas w poniedziałek rano pracownicy Pratt & Whitney Rzeszów. - To prawda - potwierdził nam Andrzej Czarnecki, dyrektor komunikacji.

10:05

Zmarły kolejne 4 osoby - informuje w pierwszym dziś komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich na Podkarpacu - 75-latek hospitalizowany w Łańcucie. Pozostałe ofiary to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach i 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. MZ informuje też, że w Polsce mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy z nich z Podkarpacia. Pozostałe dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego i 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 4201 osób. 98 zmarło.

8:32

Internauci nawołują w sieci do wspierania podkarpackich rolników i przedsiębiorców poprzez kupowanie ich wyrobów. Zwłaszcza na święta wielkanocne.

7:34

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja, to do urn wyborczych poszłoby zaledwie 30 proc. Polaków uprawnionych do głosowania - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". To oznacza, że nowego prezydenta wybrałoby ok. 15 proc. uprawnionych obywateli.


20:22

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku zwalczania wirusa COVID-19 wspierają szpitale, ośrodki pomocy społecznej, Caritas, a szczególną opieką objęli osoby starsze, kombatantów i żołnierzy Armii Krajowej.

19:46

W niedzielę strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku zatrzymali mieszkańca Śląska, który przyjechał do Hłomczy kamperem, aby łowić ryby. Teraz grozi mu potężna kara.

17:30

Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jedną z ofiar jest 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. 5 nowych przypadków to mieszkańcy Podkarpacia.

15:48

Maski, rękawiczki i kombinezony. Tego m.in. potrzebują kardiolodzy z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Decyzją wojewody podkarpackiego to ten szpital został wyznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem z problemami kardiologicznymi. Dlatego w pomoc zaangażowali się mieszkańcy Rzeszowa.

14:19

Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport przy lotnisku w Jasionce stał się bazą noclegową dla medyków ze szpitala zakaźnego w Łańcucie, gdzie leczeni są pacjenci z Covid - 19.

10:32

Członkowie Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie w Przemyślu rozdali starszym mieszkańcom kilkaset maseczek ochronnych. "W tym ciężkim okresie dla nas wszystkich podczas luźnych rozmów z sąsiadami proponujemy również robienie zakupów i pomoc podwiezienia do apteki lub szpitala" — twierdzą członkowie stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie w Przemyślu rozdali starszym mieszkańcom kilkaset maseczek ochronnych. "W tym ciężkim okresie dla nas wszystkich podczas luźnych rozmów z sąsiadami proponujemy również robienie zakupów i pomoc podwiezienia do apteki lub szpitala" — twierdzą członkowie stowarzyszenia.WIDEO: Żubr w lesie koło Przemyśla

Członkowie Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie w Przemyślu rozdal...

10:00

W Polsce jest 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 8 osób jest z województwa podkarpackiego. W pierwszym niedzielnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało tez o kolejnych 5 ofiarach śmiertelnych. Są to 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

8:15

Monika Bebło z Kolbuszowej zainicjowała szlachetną akcję, w ramach której mieszkanki Podkarpacia własnoręcznie szyją maseczki dla personelu szpitali i pacjentów szpitali.

7:40

Coroczne Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu w tym roku nie odbędzie z powodu zagrażającej nam pandemii koronawirusa. Organizatorzy wydarzenia znaleźli jednak sposób, aby wierni mogli uczestniczyć w tym wzniosłym wydarzeniu.

7:15

Po kontakcie z kilkoma dużymi firmami z Przemyśla, Rzeszowa i regionu oraz wskazówkami Ministerstwa Cyfryzacji opracowaliśmy listę porad, dzięki którym zdalna praca z domu będzie efektywna, bezpieczna, ale również przyjemna.

Publikujemy serię porad dotyczących pracy zdalnej. Część to nasze ustalenia w dużych firmach z Przemyśla, Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Inne to wskazówki opracowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Praca zdalna z domu. Zobacz jak ją zorganizować, aby była ef...

00:00

Po raz pierwszy od wybuchu epidemii w Polsce Ministerstwo Zdrowia nie podało wieczornego komunikatu o aktualnej liczbie zakażonych koronawirusem. Czyżby zaczęło się "przedwyborcze spłaszczenie" krzywej epidemicznej?

20:50

Jutro Niedziela Palmowa. Sprawdź, gdzie oglądać internetowe transmisję z mszy świętych z podkarpackich kościołów w niedzielę 4 kwietnia. Publikujemy listę parafii i linki do transmisji:

19:40

W Przemyślu trwają wzmożone kontrole. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są zasady odnośnie zgromadzeń i bezpodstawnego wychodzenia z domu. Policjanci patrolują miasto na quadach. Zobaczcie zdjęcia:

W Przemyślu trwają wzmożone kontrole straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są zasady odnośnie zgromadzeń i bezpodstawnego wychodzenia z domu. Policjanci patrolują miasto na quadach.Zobacz też:  W Przemyślu kierowcom wjeżdżającym do miasta mierzona jest temperatura [ZDJĘCIA]Piłkarz-ratownik medyczny z Rzeszowa: Kłamiąc narażacie nie tylko nas

Koronawirus na Podkarpaciu. W Przemyślu policja patroluje mi...

17:36

Jest drugi dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce przybyło 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 7 z tych przypadków dotyczy Podkarpacia. Pozostałe dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego. MZ informuje też o kolejnych o śmierci kolejnych 6 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3627. Zmarło 79 osób.

17:26

WAŻNY KOMUNIKAT NFZ: Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali, mają od dzisiaj zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. Dotąd testy mogli wykonać tylko lekarze oddziałów zakaźnych w szpitalu. Teraz każdy pacjent i każdy pracownik medyczny ma taką możliwość.

15:26

W sobotę, 4 kwietnia, mieszkańcy Przemyśla ustawili się w długich kolejkach przed sklepami. Zobaczcie zdjęcia:

W sobotę, 4 kwietnia, mieszkańcy Przemyśla ustawili się w długich kolejkach przed sklepami. ZOBACZ TEŻ: Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejki przed sklepami w Przemyś...

14:40

Jak poinformował nas starosta Adam Krzysztoń, dzisiaj o godz. 20.30 w łańcuckiej farze nastąpi uroczystość zawierzenia Matce Bożej Szkaplerznej łańcuckkiej służby zdrowia, pacjentów oraz mieszkańców miasta i powiatu. - Prosimy, aby o tej godzinie w domach odmawiać różaniec łącząc się w modlitwie. Można też uczestniczyć w zawierzeniu poprzez transmisję on-line Transmisja/Parafia Łańcut Fara - informuje Adam Krzysztoń.

14:30

Na rzeszowskich Bulwarach porządku będą strzegły policyjne patrole konne, a sytuację z powietrza będzie monitorował dron.

Patrole konne policji na bulwarach w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

13:52

- Podjąłem decyzję o testowaniu systemu dezynfekcji miasta przez wyrzut specjalnego, bezpiecznego środka z odpowiednio przystosowanych armatek do produkcji śniegu - poinformował na facebooku Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

12:22

W Przemyślu i powiecie przemyskim utworzono w sobotę 4 kwietnia kilka punktów kontrolnych. Policjanci, Żandarmeria Wojskowa i terytorialsi sprawdzają cel podróży kierowców. Dodatkowo, ratownicy medyczni sprawdzają temperaturę i podpowiadają jak skutecznie dezynfekować ręce. Zobaczcie zdjęcia.

W Przemyślu i powiecie przemyskim utworzono w sobotę 4 kwietnia kilka punktów kontrolnych. Policjanci, Żandarmeria Wojskowa i terytorialsi sprawdzają cel podróży kierowców. Dodatkowo, ratownicy medyczni sprawdzają temperaturę i podpowiadają jak skutecznie dezynfekować ręce.ZOBACZ TEŻ: Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

Koronawirus na Podkarpaciu. W Przemyślu kierowcom wjeżdżając...

11:29

W ostatnich dniach na terenie kraju wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Niestety, na Podkarpaciu regionie nie wszyscy respektują te przepisy. W Nisku właściciele jednego zmieszkań zrobili sobie ze znajomymi głośną nocną imprezę, a w Nowej Dębie trzy osoby urządziło sobie spotkaniezakrapiane spotkanie w miejscu publicznym.

10:05

Pierwszy dziś komunikat MInisterstwa Zdrowia: Mamy 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 4 z tych przypadków dotyczy Podkarpacia. Pozostałe przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego. Jednocześnie MZ informuje o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:48

Od 4 kwietnia na kanale YouTube Podkarpackie Film odbywać się będą cyklicznie premiery online filmów Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

8:54

Gdzie były najdłuższe kolejki w piątek tuż przed weekendem w Rzeszowie? Zobaczcie zdjęcia.

8:05

W sobotę, 4 kwietnia duchowni tarnobrzeskich parafii w imieniu wszystkich wiernych powierzą miasto Tarnobrzeg i jego mieszkańców opiece Matki Bożej Dzikowskiej. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12 w dominikańskim kościele - sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej. Aktu zawierzenia dokona ksiądz dziekan Adam Marek. Autorką tekstu zawierzenia jest pisarka Dorota Kozioł. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję kablową oraz na facebookowym profilu Dominikanie Tarnobrzeg. - Będziemy modlić się w intencji ustania epidemii koronawirusa, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny - mówi przeor klasztoru oo. Dominikanów w Tarnobrzegu ojciec Karol Wielgosz OP i zaprasza w sobotę do łączności duchowej i wspólnej modlitwy.

7:45

- Prognozy są bardzo niepokojące, mówią one nawet o recesji, a w tym przypadku liczba osób, które mogą stracić pracę przekroczyć może milion, a niektóre szacunki np. Związku Przedsiębiorców i Pracodawców mówią nawet o 2 milionach bezrobotnych - wylicza w naszej wideorozmowie Dominik Łazarz, ekonomista z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

7:25

Szpital zakaźny w Łańcucie szuka pielęgniarek. Oferuje umowę o pracę w pełnym wymiarze, w trybie zmianowym 12-godzinnym. Zarobki do uzgodnienia.


22:55

Ministerstwo zdrowia potwierdziło 117 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem oraz poinformowało o zgonach sześciorga pacjentów

20:02

Wzrosła liczba pracowników szpitala w Tarnobrzegu zakażonych koronawirusem. - Od początku epidemii u jedenastu osób stwierdzono wynik dodatni. Wszystkie te osoby są związane z oddziałem chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Jedna z osób przebywa w szpitalu, dwie osoby były już hospitalizowane, pozostałe są w izolacji domowej - potwierdził nam w piątek dyrektor lecznicy Wiktor Stasiak.

17:25

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz sześć zgonów - to najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzono też cztery kolejne zachorowania w woj. podkarpackim.

13:35

Po okresie panicznego wykupu towarów w sklepach ceny owoców i warzyw trochę się ustabilizowały. Jednak podkarpaccy sprzedawcy obserwują, że klientów jest znacznie mniej, a ekonomiści prognozują, że ceny wzrosną, a towaru będzie mniej.

13:00

W tarnobrzeskich sklepach i aptekach można już zobaczyć sprzedawców w przyłbicach, które ufundowało miasto. - Rozpoczęliśmy przekazywanie sprzętu ochronnego do miejsc, gdzie mieszkańcy zaopatrują się w różne produkty - mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który zainicjował akcję.

12:52

Rzeszowscy policjanci kontrolują miejsca zwyczajowego wypoczynku mieszkańców Rzeszowa: bulwary nad Wisłokiem, parki, skwery i targowiska. Funkcjonariusze drogówki kontrolują środki komunikacji publicznej oraz transport niepubliczny sprawdzając czy liczba przewożonych pasażerów nie przekracza połowy ilości miejsc siedzących.

12:23

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun podjął decyzję o czasowym zawieszeniu poboru opłat oraz przeprowadzania kontroli w strefach płatnego parkowania. Zarządzenie w tej sprawie zawiesza opłaty od dzisiaj, 3 kwietnia, aż do odwołania.

12:10

Kolbuszowscy policjanci zajmują się sprawą mieszkańca powiatu, który złamał zakaz wychodzenie z domu.

11:42

- Słuchamy głosów środowiska, będziemy szukać złotego środka, choć na pewno zawsze ktoś będzie uważał, że jest poszkodowany - mówi o przerwanym sezonie piłkarskim senator Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN.

11:08

Internet to największa biblioteka świata. Obecny czas ograniczeń warto wykorzystać na pokazanie dziecku, że sieć internetowa oferuje o wiele ciekawsze możliwości niż wysyłanie lajków czy buziek do znajomych. Za Ministerstwem Cyfryzacji publikujemy listę wartościowych portali.

Internet to największa biblioteka świata. Obecny czas ograniczeń warto wykorzystać na pokazanie dziecku, że sieć internetowa oferuje o wiele ciekawsze możliwości niż wysyłanie lajków czy buziek do znajomych. Za Ministerstwem Cyfryzacji publikujemy listę wartościowych portali.

Masz teraz dobrą okazję, aby pokazać dziecku, że Internet to...

10:00

203 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, 10 na Podkarpaciu. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia.

remont balkonów, które w obecnej sytuacji są często jedynym bezpiecznym miejscem, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza – skarżą się mieszkańcy Boguchwały.[/rel]

7:15

Właściciele firm przewozowych nie maja wątpliwości, epidemia koronawirusa znacząco zmieni ich branżę. Wiele z nich nie przetrwa trudnego okresu, a te najsilniejsze, w najlepszym wypadku zredukują liczbę pojazdów i pracowników.


21:17

Ministerstwo Zdrowia podało 3 dziś komunikat. W Polsce mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich chorych z Podkarpacia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego. Zmarło kolejnych 7 osób: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 2946. Zmarło łącznie 57 osób.

20:55

Liczba zakażonych COVID-19 na całym świecie, jak podaje worldometers.info, przekroczyła dziś milion przypadków!

20:40

Sanepid wydał polecenie o zamknięciu gminnego ośrodka zdrowia w Hyżnem. Personel medyczny mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

20:23

Jest kolejny - trzeci już - przypadek zarażenia koronawirusem w Pratt & Whitney w Rzeszowie.

19:32

Kolejne obostrzenia, które w związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadził rząd, sprawiły, że sceny pod wielu sklepami przypominały dziś nieco sceny znane z czasów PRL. Jedyna róznica to, że ludzie w ogonkach po zakupy staja tera nie jeden przy drugim, ale w 1-2 metrowych odstępach.

Kolejne obostrzenia, które w związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadził rząd, sprawiły, że sceny pod wielu sklepami w Rzeszowie przypominały dziś nieco sceny znane z czasów PRL.  Jedyna róznica to, że ludzie w ogonkach po zakupy staja tera nie jeden przy drugim, ale w 1-2 metrowych odstępach.

Kolejki do sklepów spożywczych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

19:00

Koronawirus na Podkarpaciu. Żandarmeria Wojskowa wspiera policjantów w patrolowaniu.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 1 kwietnia żołnierze Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariusze policji wspólnie patrolują miasta. Żandarmeria u boku policjantów ma nie tylko budzić respekt, ale i sprawdzać, czy przestrzegane są nowe zasady. Zobaczcie zdjęcia z Przemyśla.Zobacz też: Policjanci i żołnierze obrony terytorialnej kontrolują osoby poddane kwarantannie [ZDJĘCIA]

Koronawirus na Podkarpaciu. Żandarmeria Wojskowa wspiera w p...

18:18

Prywatne firmy, w tym przemyskie, wspomagają Wojewódzki Szpital w Przemyślu. Część przestawiła swoje moce produkcyjne na wytwarzanie środków ochronnych, płynów dezynfekcyjnych, żeli antybakteryjnych.

17:45

W związku z podpisaniem przez prezydenta „Tarczy Antykryzysowej”, czyli pakietu pomocy państwa dla przedsiębiorców, Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia specjalne numery telefonów, pod którymi wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

17:30

Święto Paniagi nie odbędzie się w zaplanowanym terminie - poinformowała Estrada Rzeszowska. Powód? Zagrażająca życiu i zdrowiu sytuacja epidemiologiczna.

16:45

Jak poinformowała WSSE w Rzeszowie, 7 nowych przypadków z Podkarpacia odnotowanych przez Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie dotyczy: starszej kobiety z powiatu krośnieńskiego, starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego, młodej kobiety z powiatu rzeszowskiego, starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu dębickiego i kobiety w sile wieku z powiatu dębickiego. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów. Potwierdzono łącznie 113 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2

16:30

Ministerstwo Zdrowia w drugim dziś komunikacie informuje, że w Polsce jest 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 7 z nich z Podkarpacia. Potwierdzone przypadki ponadto dotyczą: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. Podano też informację o pięciu kolejnych zgonach (w sumie dziś już 7, a 51 od początku epidemii). Odnotowani w najnowszym komunikacie zmarli to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2692.

16:11

To już jakaś plaga. Jasielscy policjanci otrzymali informację, że z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala znów uciekł pacjent.

15:30

Po godzinie 15 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podał najnowsze dane dotyczące koronawirusa na Podkarpaciu. Wynika z nich, że w naszym regionie jest 113 wykrytych zakażeń, w tej liczbie hospitalizowana u nas pacjentka z pow. tarnowskiego. Szczegółowe dane poniżej:

14:09

Jak informuje łańcucki szpital, 88-letnia kobieta która zmarła dziś nad ranem, pochodziła z pow. stalowowolskiego. Do Łańcuta została przewieziona z Mielca - w niedzielę. Pacjentka była obciążona ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową.

13:40

Nowe dwa potwierdzone przypadki z województwa podkarpackiego. Chodzi o: młodą kobietę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która znajduje się w ścisłej kwarantannie oraz kobietę w sile wieku z powiatu tarnowskiego, hospitalizowaną (w szpitalu w Łańcucie).

13:04

- Jeśli ludzie będą nas okłamywać coraz częściej, to za chwilę nie będzie miał kto leczyć. Zrobi się bowiem efekt domina - mówi nam Paweł Giel, były piłkarz Stali Rzeszów, obecnie ratownik medyczny.

12:40

Do naszej redakcji zadzwonił taksówkarz, który obawiał się, że przez sytuację związaną z epidemią koronawirusa nie będzie w stanie przedłużyć homologacji na swój taksometr. Ten był ważny tylko do końca marca, a jak wiadomo, wszystkie urzędy i instytucje są zamknięte do odwołania. Co dalej?

11:20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwszy dziś komunikat dotyczący liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - jest ich 79. Poinformowano też o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych - jedną z nich jest 88-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Łańcucie.

9:55

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie

8:42

Koronawirus w Polsce pojawił się na początku marca. Przynajmniej tak wynika z oficjalnych statystyk. Ostatniego dnia miesiąca zanotowano już 2311 zachorowań oraz 33 przypadki śmiertelne. Zobacz na interaktywnej mapie, jak epidemia - dzień po dniu - opanowywała cały kraj.

7:58

Lekarze rodzinni udzielają prawie wyłącznie teleporad, w gabinetach fizjoterapeutycznych większość wizyt jest przełożonych, otwartych jest tylko część gabinetów dentystycznych - tak w czasie pandemii koronawirusa działa służba zdrowia. NFZ uspokaja, że podstawowa opieka zdrowotna na Podkarpaciu działa niemal w 100 proc., a to znaczy, że pacjenci nie muszą się zastanawiać, czy ich przychodnia jest zamknięta. Do tej pory NFZ przyjął raptem dwa zgłoszenia od POZ na Podkarpaciu, które miały problemy kadrowe z lekarzami i były przez krótki czas zamknięte. Ale to nie oznacza jednak, że leczenie odbywa się tak, jak zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić.

21:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o 134 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 4 z nich wykryto u mieszkańców Podkarpacia. Pozostałe dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. Resort zdrowia informuje też o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

18:13

Sprawdziliśmy, jak wygląda Rzeszów po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Zobaczcie zdjęcia.

Sprawdziliśmy, jak wygląda Rzeszów po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Krajobraz po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rzą...

17:44

Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców władze Przemyśla rozpoczęły odkażanie najbardziej uczęszczanych chodników oraz przejść dla pieszych. Podobne działania Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi na miejskich targowiskach. Już wcześniej rozpoczęto odkażania autobusów miejskich i przystanków.

Ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu oprócz przystanków komunikacji miejskiej odkażają także najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych, główne chodniki w centrum miasta, a także ławki, donice, pomniki, poręcze i kosze na śmieci.

Koronawirus. W Przemyślu odkażanych jest więcej miejsc, m.in...

17:24

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie przekazała 210 tysięcy złotych m.in. na zakup respiratorów do szpitali.

16:53

Masz pytania o świadczenia związne z opieką nad dzieckiem, czy w sprawach emerytalno-rentowych? W czwartek (2.04) w rzeszowskim ZUS telefoniczny dyżur ekspertów

14:30

73 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce, 5 na Podkarpaciu i śmierć kolejnej osoby w Tychach - to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

14:09

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 26 marca egzaminy dyplomowe przeprowadzane są w trybie online. W tym trybie odbywają się też zajęcia dydaktyczne.

13:02

We wtorek służby wojewody potwierdziły, że jedna z mieszkanek powiatu jasielskiego ma koronawirusa. Jak przekazała nam rzecznik wojewody trwa ustalenie osób, z którymi kontaktowała się kobieta oraz objęcie tych osób wraz z rodzinami kwarantanną.

12:39

To kolejna branża, w której epidemia koronawirusa powoduje ogromne straty. Sprzedawcy po kosztach wyprzedają wszystko. Część z roślin ozdobnych już została wyrzucona na śmietnik.

AGROHURT tonie w kwiatach. Wszystko może pójść do śmieci [ZDJĘCIA]

11:20

- Ideą stworzenia teledysku było uświadomienie społeczeństwa o realnych zagrożeniach, jakie niesie ze sobą rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa - mówią strażacy z OSP Niziny.

10:53

Coraz więcej samorządowców kwestionuje sens i bezpieczeństwo majowych wyborów prezydenckich. Do buntu przyłączają się też samorządy z Podkarpacia.

8:40

Zmarły dwie kolejne osoby, a testy laboratoryjne potwierdziły 36 nowych zakażeń koronawirusem - informuje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Zmarli to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach.

8:15

O pomoc przedsiębiorcy wynajmujący lokale od Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto poprosili nie tylko jej prezesa, ale i prezydenta Rzeszowa.

7:30

Ponad 120 osób straciło pracę w Arkus&Romet Group w Dębicy. AG Motors zwolni 47 osób. Z etatem żegna się też wiele osób zatrudnionych w różnego rodzaju mniejszych zakładach usługowych. Czarny scenariusz mówi o 1-2 milionach Polaków, którzy stracą pracę przez kryzys spowodowany koronawirusem.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie